Linux-Team - Information Technology Forum - Ελληνικό Τεχνολογικό Φόρουμ


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

 Οι αθάνατες και μοναδικές ατάκες της... Ελληνίδας μάνας!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δημοσίευση #1
 Nemesis

Nemesis
Global Moderator
Global Moderator
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Η Ελληνίδα μάνα είναι μοναδική στο είδος της και με αφορμή την Γιορτή της Μητέρας αξίζει να θυμηθούμε τις κλασσικές ατάκες που σίγουρα.
όλοι (ανεξαρτήτως ηλικίας) έχουμε ακούσει -και συνεχίζουμε να ακούμε- από το στόμα της αγαπημένης μας μαμάς!

- "Μη βγεις έτσι έξω, πάρε ζακέτα!" : Τι κι αν έξω έχει χαρά Θεού η ζακέτα είναι πάντα απαραίτητη

- "Όταν φτάσεις να με πάρεις τηλέφωνο" : Πρέπει οπωσδήποτε να την ενημερώσεις αλλιώς μπορεί και να μην κοιμηθεί

- "Να σου καθαρίσω ένα φρουτάκι;" : Δε γίνεται να μη φροντίσει να πάρεις λίγες βιταμίνες, άλλωστε θεωρεί δεδομένο ότι δεν τρέφεσαι σωστά

- "Μην πατάς έχω σφουγγαρίσει!" : Τι κι αν "καίγεσαι" από βιασύνη πρέπει να περιμένεις να στεγνώσει

- "Εγώ στην ηλικία σου είχα δυο παιδιά" : Αυτός είναι ο τρόπος να σου πει ότι ήρθε η ώρα να "νοικοκυρευτείς"... Θέλει εγγονάκια!

- "Στα 'λεγα εγώ" : Η σίγουρη απάντηση όταν της εξομολογηθείς κάποιο λάθος που έκανες

- "Ίδιος-α ο πατέρας σου είσαι" : Στα "κακά" γιατί στα "καλά" μοιάζεις σ' εκείνη φυσικά

- "Είδες η κόρη της Λίτσας;" : Παράδειγμα αποτελεί πάντα η κόρη της γειτόνισσας

- "Έφαγες;" : Όποια ώρα της ημέρας κι αν μιλήσετε στο τηλέφωνο θα σε ρωτήσει αν έχεις φάει

- "Να πεθάνω να ησυχάσω" : Χωρίς σχόλιο

- "Όλα από μένα τα περιμένετε" : Μπορεί και να έχει δίκιο...

Και φυσικά η πιο κορυφαία ατάκα δεν είναι άλλη από

- "Το τάπερ να φέρεις πίσω" : Αν χάσεις το ταπεράκι είναι σοβαρός λόγος για καυγά!

Source: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]


Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Ωχ! Φαίνεται ότι κάτι πήγε στραβά ...

[#10425]

Ο διαχειριστής έχει μπλοκάρει την προβολή των θεμάτων στους επισκέπτες, μόνο τα μέλη μπορούν να δουν αυτό το πεδίο.


Χρήσιμοι Σύνδεσμοι: