Linux-Team - Information Technology Forum - Ελληνικό Τεχνολογικό Φόρουμ


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

 Τα Windows 10 πιο δημοφιλή από τα 7 στο Steam

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δημοσίευση #1
 Dark-Avenger

Dark-Avenger
Forum Founder
Forum Founder
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Στο καθιερωμένο μηνιαίο hardware survey της πλατφόρμας του Steam, τα Windows 10 64-bit βρίσκονται και επίσημα στην "καρδιά των Gamers".

Έχοντας κρατήσει την ανοδική πορεία τους το προηγούμενο διάστημα, τα Windows 10 (η 64-bit έκδοσή τους) είναι το λειτουργικό σύστημα που προτιμά η πλειοψηφία των gamers της υπηρεσίας Steam αφήνοντας πίσω τα Windows 7 64-bit. Ένας από τους λόγους που τα 64-bit έχουν μπει στη καθημερινότητα των gamers, είναι μιας και επιτρέπουν την αξιοποίηση πάνω από 4GB RAM που πλέον έχουν σχεδόν όλα τα νέα συστήματα.

Τα τελευταία χρόνια όμως τα 64-bit χρησιμοποιούνται ως "μονόδρομος" και για Gaming μιας και οι developers των AAA τίτλων, δημιουργούν τα παιχνίδια τους μόνο για τη συγκεκριμένη πλατφόρμα όπου αξιοποιούνται καλύτερα συστήματα με "μπόλικη" RAM. Παράλληλα, με την έλευση του DirectX 12, ως αποκλειστικό χαρακτηριστικό των Windows 10, αποτελεί μια αρκετά δελεαστική πλατφόρμα με υποστήριξη όλων των επερχόμενων παιχνιδιών με όλα τα χρήσιμα χαρακτηριστικά που προσφέρει στον τελικό καταναλωτή.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Δημοσίευση #2
 atozak

atozak
V.I.P Member
V.I.P Member
Δεν με ενδιαφέρει καθόλου πόσο δημοφιλές λειτουργικό είναι τα 10 δεν μου αρέσει να με "σπρώχνουν" σε κάτι νέο (όσο καλύτερο και να είναι από το παλιό) τώρα που θα πάρω νέο λάπτοπ θα κάνω τα αδύνατα δυνατά να βάλω 7 έχω κλειστό πλέον το update στο pc και δεν μου "καίγεται" κάρφι!!!!!

Δημοσίευση #3
 Christiana

Christiana
Forum Moderator
Forum Moderator
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Καλησπέρα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] εγώ κράτησα το Ubuntu και απεγκατέστησα και τα windows 7 και ησύχασα και άρχισα να μαθαίνω και να διαβάζω λίγο για το linux μέχρι να μάθω μερικά βασικά πράγματα ώστε να μπορώ να το δουλέψω.

Δημοσίευση #4
 V-Vendetta

V-Vendetta
Junior Member
Junior Member
Ότι και να λένε δεν με πείθουν το linux δεν το αφήνω με τίποτα όμως. mad1

Δημοσίευση #5
 atozak

atozak
V.I.P Member
V.I.P Member
το θέμα μου δεν είναι αν είναι καλύτερα η χειρότερα σαφώς και είναι καλύτερα από τα 8,1 η τα 7. το θέμα μου είναι ότι το αν θα προχωρήσω μπροστά και το πόσο μπροστά θα πάω είναι καθαρά δικό μου θέμα και δεν μου αρέσει να με "σπρώχνουν" σε κάτι νέο ( όσο καλύτερο και να είναι από το παλιό). είναι σαν να παίρνω ένα αμάξι που να με ικανοποιεί και τρέχει με 100 ανώτατη ταχύτητα. ξαφνικά η εταιρία μου λέει κλίνω το σέρβις για το τάδε αμάξι ( το αμάξι μου) και πρωτινό να Πάρης το τάδε αμάξι που είναι πιο νέα τεχνολογία και πιάνει τα 140 τελική ( μα εγώ είμαι ευχαριστημένος με αυτό που έχω γιατί να το αλαξο??). θα κοιτάξω να πηγαίνω σε συνεργία της γειτονίας αν  ω μι γένοιτο πάθη κάτη στην περίπτωση μας τώρα  είχα windows xp ήχε πάθη και ζημιά(και ήθελε αλλαγή)  το pc  μου έκλυσε η microsoft  και το update.  οπότε το άλλαξα σε 7 βέβαια στην αρχή δεν το ήθελα καθόλου μετά από λίγη χρίση στα 7 είδα ότι είναι πολύ καλύτερα από τα xp τώρα έρχεται με το έτσι θέλω η microsoft και μου λέει πάρε 10 ε όχι ρε φίλε δεν θα με "αναγκάσεις" αν και όταν μου κόψη το update τον 7 και αν ως τότε έχει παλιώσει - χάλαση το pc ίσος πάω στα 8,1 η τα 10. τώρα βέβαια θα μου πεις ( εφόσον έκλεισες το update τον 7 είναι σαν να στο έκοψε η ms ) όταν κάποια στιγμή δω ανακοίνωση ότι η ms σταμάτησε το update που σε αναγκάζει να πας στα 10 τότε θα το ξανά ανοίξω η θα περιμένω  να αλλάξω Υ/Η και να μην γίνετε να πάρω 7 οπότε πάω κάπου αλλού
Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]


Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Ωχ! Φαίνεται ότι κάτι πήγε στραβά ...

[#10425]

Ο διαχειριστής έχει μπλοκάρει την προβολή των θεμάτων στους επισκέπτες, μόνο τα μέλη μπορούν να δουν αυτό το πεδίο.


Χρήσιμοι Σύνδεσμοι: