Linux-Team - Information Technology Forum - Ελληνικό Τεχνολογικό Φόρουμ


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

 Ξεκίνησε το downloading των Windows 10

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δημοσίευση #1
 BlackHat

BlackHat
Support Admin
Support Admin
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

H Microsoft ξεκίνησε να τροφοδοτεί τα PC των χρηστών που έχουν κάνει κράτηση για upgrade στα Windows 10.

Αύριο ξεκινά επίσημα η αναβάθμιση στα 1δισ. PC που θα αποκτήσουν Windows 10 το επόμενο διάστημα. Τα data που κατεβαίνουν στους υπολογιστές προς αναβάθμιση από τα μεσάνυχτα και μετά αποθηκεύονται στον φάκελο $windows.~BT, του οποίου το μέγεθος είναι περί τα 6GB.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Είναι λογικό να ξεκινήσει το download των Windows 10 από απόψε, καθώς σε λίγες ώρες, 29 Ιουλίου, το upgrade ξεκινά επισήμως.

Αν στον υπολογιστή σας έχει δημιουργηθεί ο φάκελος $windows.~BT, τότε το upgrade στα Windows 10 αναμένεται να ξεκινήσει για εσάς σε μερικές ώρες.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Source: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Δημοσίευση #2
 atozak

atozak
V.I.P Member
V.I.P Member
εγω αν και εχο windows 10 στο laptop ( στο pc εχο 7 ρια) σηνεχηζο να πιστεβο ( και μαλον δεν θα σταματισο ποτε να το πιστεβο) πος τα xp ειναι τα καλητερα περα απο καπιες ευκολιες που εχο στα 7ρια και βρικα και στα 10ρια

Δημοσίευση #3
 BlackHat

BlackHat
Support Admin
Support Admin
Καλησπέρα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] φίλε μου εγώ έχω παρκάρει στο Ubuntu και δεν σκοπεύω να το αλλάξω σύντομα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Δημοσίευση #4
 Dark-Avenger

Dark-Avenger
Forum Founder
Forum Founder
Καλησπέρα και απο μένα τα XP καλά ήταν αλλά πλέον και δυστυχώς δεν υποστηρίζονται από την ms και αυτό τα κάνει πολύ ευάλωτα σε απειλές καθώς η εταιρία σταμάτησε να παρέχει ενημερώσεις.

Δημοσίευση #5
 atozak

atozak
V.I.P Member
V.I.P Member
Εγώ είχα πρόβλημα με το pc μου και το νέο pc που πήρα είχε προεγκατεστημένα τα 7 αν δεν είχε πρόβλημα το pc μου ακόμα στα xp θα είμουν οκ δεν θα έχω update και; Και στα 10 (laptop) και τα 7 (pc) εδώ και και πολύ καιρό έχω κλειστό το update  είναι σαν να παίρνω ένα αμάξι που πιάνει τα 100 και είμαι ευχαριστημένος ( ξαφνικά η ms ) μου λέει έκλεισε πια η μάρκα του αυτοκινήτου που έχεις και γιαυτό το παίρνω πίσω και σου προτείνω να πάρεις αυτό που έχει πιο νέα τεχνολογία και πάει 200 μα εγώ έχω αμάξι που πάει με 100 και είμαι ευχαριστημένος γιατί να το αλλάξω; Με το ζόρι; Θα πηγαίνω στα τοπικά συνεργεία μέχρι να μην τσουλάει τότε θα δούμε τι θα κάνω.

Δημοσίευση #6
 Nemesis

Nemesis
Global Moderator
Global Moderator
Καλησπέρα,
Ήταν όντως άσχημος ο τρόπος που επέβαλαν την αναβάθμιση και το κακό είναι ότι ακόμα τα 10 έχουν πολλά προβλήματα που δυστυχώς δεν έχουν επιλυθεί. Ας δούμε στη επίσημη release τον Οκτώβριο στο Fall Creators Update αν θα τα έχουν διορθώσει.

Δημοσίευση #7
 Morgoth

Morgoth
Administrator
Administrator
Καλησπέρα παρέα και από μένα, τι να σας κάνω τα windows αυτά έχουν, αν μπορούσατε να μάθετε το Linux θα ήσασταν ευτυχισμένοι. Τουλάχιστον δοκιμάστε κάποια διανομή σε κάποιο εικονικό pc μέσω του VMWare ή του VirtualBox να δείτε αν σας αρέσει. Για τους αρχάριους συστήνω το Ubuntu. Wink

Δημοσίευση #8
 BlackHat

BlackHat
Support Admin
Support Admin
Καλησπέρα σταμάτησα να χρησιμοποιώ τα windows και ησύχασα.
Κάθε φορά κάτι νέο έβγαινε και μου έκανε τη ζωή δύσκολη.
headbang

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]


Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Ωχ! Φαίνεται ότι κάτι πήγε στραβά ...

[#10425]

Ο διαχειριστής έχει μπλοκάρει την προβολή των θεμάτων στους επισκέπτες, μόνο τα μέλη μπορούν να δουν αυτό το πεδίο.


Χρήσιμοι Σύνδεσμοι: